Close Menu
    Stiri

    Senatorul Cătălin Silegeanu își dă demisia din funcțiile de conducere AUR: „Un sucevean a fost desemnat să coordoneze Botoșaniul”

    3 septembrie 2026

    George Simion neagă înlocuirea Ariadnei Cîrligeanu la șefia AUR Botoșani: „Rămâne coordonator”

    3 septembrie 2026

    Lucrări de apă și canalizare scoase la licitație pentru satele Nicșeni și Dorobanți

    3 septembrie 2026

    DCD Fabrica de Carne angajează lucrători calificați și necalificați la Botoșani

    3 septembrie 2026

    PNRR: A fost finalizat proiectul ”Construirea și dotarea unui centru de zi pentru copii aflați în situație de risc de separare de părinți în Orașul Darabani”

    3 septembrie 2026
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube TikTok
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube TikTok
    Banul BotosaneanBanul Botosanean
    Banner 1
    • Acasa
    • Economic
    • Administratie
    • Politica
    • Stiri locale
    • Agricultura
    • Toate stirile
    • Contact
    Banul BotosaneanBanul Botosanean
    Prima pagină » Lucrări de apă și canalizare scoase la licitație pentru satele Nicșeni și Dorobanți
    Administratie

    Lucrări de apă și canalizare scoase la licitație pentru satele Nicșeni și Dorobanți

    3 septembrie 2026Niciun comentariu
    Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit Email
    Lucrări de apă și canalizare scoase la licitație pentru satele Nicșeni și Dorobanți
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Licitație de 12,99 milioane de lei la Nicșeni, pentru rețele de apă și canalizare în Nicșeni și Dorobanți

    Primăria comunei Nicșeni, condusă de primarul Victor Claudiu Bulboacă, va organiza pe 23 septembrie 2026 o licitație publică în valoare de 12,99 milioane de lei, pentru proiectarea și execuția lucrărilor de înființare a unui sistem de alimentare cu apă și a unui sistem de canalizare a apelor uzate în comuna Nicșeni – Etapa I.

    Valoarea și indicatorii tehnico-economici ai investiției au fost actualizați prin Hotărârea Consiliului Local nr. 37/16.07.2026, ulterior revizuită prin HCL nr. 40/10.08.2026.

    Ce presupune contractul

    Achiziția are ca obiect atât elaborarea documentației tehnico-economice, documentație pentru autorizarea construcției (DTAC), documentație tehnică pentru organizarea execuției lucrărilor (DTOE), proiect tehnic (PT), detalii de execuție (DDE) și asistență tehnică din partea proiectantului , cât și execuția propriu-zisă a lucrărilor de construcții.

    Obiectivul general al investiției este „Înființare sistem de alimentare cu apă și înființare sistem de canalizare al apelor uzate în localitățile Nicșeni și Dorobanți, județul Botoșani”, documentația fiind întocmită în baza Studiului de fezabilitate pus la dispoziție de autoritatea contractantă, în conformitate cu situația actuală a drumurilor din zonă și cu reglementările legale în vigoare.

    Extinderea infrastructurii de apă și canalizare rămâne, pentru multe localități rurale din județul Botoșani, unul dintre cele mai importante deficite de utilități publice, cu impact direct asupra calității vieții locuitorilor și asupra atractivității comunei pentru investiții sau pentru menținerea populației active.

    apă și canalizare comună Botoșani canalizare Nicșeni Dorobanți investiții infrastructură botoșani licitație Nicșeni licitație publică Botoșani Primăria Nicșeni sistem alimentare apă Nicșeni Victor-Claudiu Bulboacă
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Senatorul Cătălin Silegeanu își dă demisia din funcțiile de conducere AUR: „Un sucevean a fost desemnat să coordoneze Botoșaniul”

    3 septembrie 2026

    George Simion neagă înlocuirea Ariadnei Cîrligeanu la șefia AUR Botoșani: „Rămâne coordonator”

    3 septembrie 2026

    DCD Fabrica de Carne angajează lucrători calificați și necalificați la Botoșani

    3 septembrie 2026

    PNRR: A fost finalizat proiectul ”Construirea și dotarea unui centru de zi pentru copii aflați în situație de risc de separare de părinți în Orașul Darabani”

    3 septembrie 2026

    Modern Calor anunță umplerea instalațiilor de încălzire. Proprietarii, sfătuiți să finalizeze reparațiile până pe 7 septembrie

    3 septembrie 2026

    Jitaru acuză: Botoșani a pierdut 400 milioane euro, din care 260 milioane euro doar pentru apă, în mandatul Federovici la CJ

    3 septembrie 2026
    Leave A Reply Cancel Reply

    Stiri
    Featured

    Senatorul Cătălin Silegeanu își dă demisia din funcțiile de conducere AUR: „Un sucevean a fost desemnat să coordoneze Botoșaniul”

    3 septembrie 2026

    Senatorul Cătălin Silegeanu demisionează din AUR după numirea unui sucevean la coordonarea filialei Botoșani. „Un…

    George Simion neagă înlocuirea Ariadnei Cîrligeanu la șefia AUR Botoșani: „Rămâne coordonator”

    3 septembrie 2026

    Lucrări de apă și canalizare scoase la licitație pentru satele Nicșeni și Dorobanți

    3 septembrie 2026

    DCD Fabrica de Carne angajează lucrători calificați și necalificați la Botoșani

    3 septembrie 2026
    Social Media
    • Facebook
    • Twitter
    • Instagram
    • YouTube
    • TikTok
    Stiri noi

    Senatorul Cătălin Silegeanu își dă demisia din funcțiile de conducere AUR: „Un sucevean a fost desemnat să coordoneze Botoșaniul”

    3 septembrie 2026

    George Simion neagă înlocuirea Ariadnei Cîrligeanu la șefia AUR Botoșani: „Rămâne coordonator”

    3 septembrie 2026

    Lucrări de apă și canalizare scoase la licitație pentru satele Nicșeni și Dorobanți

    3 septembrie 2026

    DCD Fabrica de Carne angajează lucrători calificați și necalificați la Botoșani

    3 septembrie 2026
    Banul Botosanean
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube TikTok
    • Acasa
    • Economic
    • Administratie
    • Visit Botosani
    • Politica
    © 2026 Designed by HeZo Agency

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.