Close Menu
    Stiri

    Firma cu care Iftime vrea să facă parcuri industriale prin CJ își are sediul la … Casa Tineretului

    5 iunie 2026

    Săptămâna dedicată absolvirii, la USV Iași

    5 iunie 2026

    COMUNICAT DE PRESĂ Cătălin Silegeanu: „Scaunele parlamentarilor sunt murdare de sângele vărsat pentru libertate”

    5 iunie 2026

    OFICIAL: din iulie vor fi puse în circulație autobuzele electrice… iulie 2026

    4 iunie 2026

    Gazul României, scos pe ușa din dos printr-un proiect care elimină licitația publică

    4 iunie 2026
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube TikTok
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube TikTok
    Banul BotosaneanBanul Botosanean
    Banner 1
    • Acasa
    • Economic
    • Administratie
    • Politica
    • Stiri locale
    • Agricultura
    • Toate stirile
    • Contact
    Banul BotosaneanBanul Botosanean
    Prima pagină » Singurul primar care a pus bazele unui parc industrial în ultimii 4 ani a fost reînvestit în funcție
    Administratie

    Singurul primar care a pus bazele unui parc industrial în ultimii 4 ani a fost reînvestit în funcție

    25 octombrie 2024Niciun comentariu
    Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit Email
    Singurul primar care a pus bazele unui parc industrial în ultimii 4 ani a fost reînvestit în funcție
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Anunt de interes local – Învestire Consiliul Local al orașului Bucecea.

    Astăzi a depus jurământul în funcția de primar Angel Gheorghiu, edilul-șef al orașului Bucecea, în cadrul ședinței festive de investire și a noilor consilieri locali, ceremonial la care a participat subprefectul Elena-Paula Cojocariu Berențan.

    ”Cu profundă recunoștință și onoare, vă mulțumesc pentru sprijinul constant și pentru încredere! Voi fi primarului tuturor cetățenilor, indiferent de votul exprimat, de preferințele politice, deoarece misiunea noastră este să construim o comunitate prosperă, în continuă dezvoltare”, a declarat Angel Gheorghiu, primarul orașului Bucecea.

    Acesta a mulțumit consilierilor locali din mandatul care s-a încheiat, cu care a reușit să inițieze investiții importante pentru orașul Bucecea și spune că noua echipă va fi formată tot din oameni foarte buni, implicați activ în comunitate.

    Investițiile sunt prioritatea și pentru următorii patru ani pentru Angel Gheorghiu și noul Consiliu Local al orașului Bucecea unde edilul-șef are o majoritate mai mult decât confortabilă.

    ”Ne vom concentra pe atragerea de noi investiții, dar și pe finalizarea celor aflate în curs de implementare. Vom îmbunătăți permanent serviciile oferite și vom fi atenți la toate solicitările. Dorim să avem alături toți cetățenii, deoarece este foarte importantă vocea comunității!

    Cu ajutorului lui Dumnezeu continuăm împreună drumul început. Contați pe mine, pe echipa mea de consilieri locali, dar și pe aparatul de specialitate al Primăriei Orașului Bucecea. Suntem aici pentru a face administrație publică performantă”, a completat Gheorghiu.

    Primar la al doilea mandat, Angel Gheorghiu a ținut să mulțumească și oamenilor care i-au fost alături în primul mandat: ”Mulțumesc pentru prezență domnului ministru Marius Budăi, doamnei subprefect Elena-Paula Cojocariu Berențan, domnului consilier județean Țîmpău Andron și domnilor directori Costel Lupașcu, Remus Dulgheru și Bogdan Varasciuc”.

     

    Singurul primar care a pus bazele unui parc industrial în ultimii 4 ani a fost reînvestit în funcție
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Firma cu care Iftime vrea să facă parcuri industriale prin CJ își are sediul la … Casa Tineretului

    5 iunie 2026

    Săptămâna dedicată absolvirii, la USV Iași

    5 iunie 2026

    COMUNICAT DE PRESĂ Cătălin Silegeanu: „Scaunele parlamentarilor sunt murdare de sângele vărsat pentru libertate”

    5 iunie 2026

    OFICIAL: din iulie vor fi puse în circulație autobuzele electrice… iulie 2026

    4 iunie 2026

    Gazul României, scos pe ușa din dos printr-un proiect care elimină licitația publică

    4 iunie 2026

    Electro-Alfa Internațional a cumpărat cu aproape 4 milioane de euro acțiuni la o companie deținută de fondatorul său, Gheorghe Ciubotaru

    3 iunie 2026
    Leave A Reply Cancel Reply

    Stiri
    Economic

    Firma cu care Iftime vrea să facă parcuri industriale prin CJ își are sediul la … Casa Tineretului

    5 iunie 2026

    Județul Botoșani și-a făcut propria companie de dezvoltare. Primul parc industrial va fi construit la…

    Săptămâna dedicată absolvirii, la USV Iași

    5 iunie 2026

    COMUNICAT DE PRESĂ Cătălin Silegeanu: „Scaunele parlamentarilor sunt murdare de sângele vărsat pentru libertate”

    5 iunie 2026

    OFICIAL: din iulie vor fi puse în circulație autobuzele electrice… iulie 2026

    4 iunie 2026
    Social Media
    • Facebook
    • Twitter
    • Instagram
    • YouTube
    • TikTok
    Stiri noi

    Firma cu care Iftime vrea să facă parcuri industriale prin CJ își are sediul la … Casa Tineretului

    5 iunie 2026

    Săptămâna dedicată absolvirii, la USV Iași

    5 iunie 2026

    COMUNICAT DE PRESĂ Cătălin Silegeanu: „Scaunele parlamentarilor sunt murdare de sângele vărsat pentru libertate”

    5 iunie 2026

    OFICIAL: din iulie vor fi puse în circulație autobuzele electrice… iulie 2026

    4 iunie 2026
    Banul Botosanean
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube TikTok
    • Acasa
    • Economic
    • Administratie
    • Visit Botosani
    • Politica
    © 2026 Designed by HeZo Agency

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.